czwartek, 14 marca 2013

Żyj smacznie i zdrowo!
Przeczytałam dziś, że w akcji "Żyj smacznie i zdrowo" bierze już udział aż 25% gimnazjów! Wiem, że blogi nierzadko odwiedzają rodzice gimnazjalistów, dlatego liczę, że jeśli ktoś jeszcze o tym nie wie, dowie się o akcji dzięki mnie :)

"Żyj smacznie i zdrowo" to program edukacyjny skierowany właśnie do gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli. Jego celem jest uświadomienie na czym polega zdrowe odżywianie i dlaczego warto zamienić chipsy na marchewkę. Myślę, że to wystarczy, by przekonać rodziców do zainteresowania się akcją. Jednak jak zachęcić gimnazjalistów, których właśnie ta akcja dotyczy? 

Wystarczy zebrać się całą klasą wraz z wychowawcą, który przeprowadzi z uczniami lekcję na temat zdrowego odżywiania, a następnie klasa wymyśli jak najlepszą formę propagowania zdrowego żywienia. Może to być film, plakat a nawet wydarzenie! 

Jako rodzice możecie poinformować o akcji swoje dzieci lub poruszyć ten temat z wychowawcą na zebraniu. Ogromnie zachęcam do łączenia przyjemnego z bardzo pożytecznym! :)

Wszystkich zainteresowanych akcją (niekoniecznie rodziców czy dzieci:)), zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, gdzie można przeczytać o wielu innych bardzo ważnych kwestiach poruszanych w ramach akcji, takich jak problem marnowania wody i żywności czy niedożywienia.

Brak komentarzy: